Uzupełniająca filtracja piaskowa

W przypadku często używanych wanien, szczególnie tych, które są eksploatowane komercyjnie, zalecamy zastosowanie dodatkowej filtracji piaskowej. Wanny dostarczane są w stanie gotowym do użycia, a zespół filtracji piaskowej nie wymaga żadnych dodatkowych regulacji.

Filtracja uzupełniająca do lamp UV

W przypadku komercyjnych, większych lub częściej używanych domowych wanien z hydromasażem zalecamy uzupełnienie filtracji dwuskładnikowej o lampę UV. Jest to proste urządzenie wyposażone w emiter promieniowania UV, który jest skierowany bezpośrednio na strumień wody. Promienie ultrafioletowe są zdolne do skutecznego rozkładu kwasów nukleinowych i całkowitego zniszczenia mikroorganizmów, bakterii, wirusów i pleśni.

Aktywny Ozonator lub Jonizator

Ozonator, czyli jednostka produkcji ozonu, służy do dezynfekcji wody. Dzięki wyjątkowo silnemu efektowi utleniania, ozon jest w stanie skutecznie niszczyć pospolite zanieczyszczenia organiczne. Ozonator jest urządzeniem przeznaczonym do produkcji ozonu – trójwartościowego tlenu.

Obwód filtracyjny

Urządzenie filtrujące składa się z pompy obiegowej, baterii filtracyjnej zawiera od jednego do czterech filtrów nabojowych w zależności od wielkości wanny. Bateria filtracyjna wyposażona jest w system bypassu, który umożliwia filtrację wody nawet w przypadku przeciążenia jednego z filtrów.